Darmowa dostawa z produktami marki Hugo Boss

Robert Piguet Futur Wody perfumowane dla kobiet

Dostępny od 1 do 3 sztuk   |  (ID: )
357,21
Doręczymy

Opis produktu

Wszystkie drogi prowadzą do Paryża, przynajmniej wszystkie drogi tych, którzy zdecydowali się na karierę w świecie mody. Ta reguła sprawdziła się również w przypadku Roberta Piqueta, urodzonego Szwajcara, który porzucił obietnicę stabilizacji w klasycznym zawodzie bankowca, jak jego ojciec, na rzecz kreatywnych wyzwań, jakie kryje w sobie zajęcie projektanta mody. Swój własny salon mody o nazwie „Redfern” udało mu się z sukcesem otworzyć na początku lat trzydziestych, by przez niemal dwadzieścia następnych lat cieszyć się pozycją niezwykle wziętego projektanta na Chams-Elysee. Stroje jego projektu pożądało wiele wybitnych osobistości, w tym również tych ze sceny paryskiej, jak Jean Cocteau i Edith Piaf. Jego specjalnością okazały się być stroje dzienne, nazywany był mistrzem wełnianych sukni. Tajemnicy sukcesu leżącej w prostocie najelegantszych kreacji uczyło się bezpośrednio od niego całe następne pokolenie z Christianem Diorem i Pierrem Balmainem włącznie.

Natomiast we współpracy z również utalentowaną Germaine Cellier w latach czterdziestych udało mu się wylansować perfumy, które okazały się być ogromnym sukcesem marki Robert Piguet. Po pierwszych perfumach o prowokującej nazwie „Bandit” na rynku pojawiły się następne: „Fraças”, „Visa” i „Baghari”. Wśród znawców nadal toczą się spory, które spośród tych wspaniałych perfum powstałych pod jego okiem zasługują na miano być jego największym osiągnięciem. Jedno jest pewne: wszystkie są dowodem niezwykłego wyczucia, intuicji i talentu, jakimi był obdarzony zmarły w 1953 roku Robert Piguet. W ciągu następnych lat udało się przedłużyć szczęśliwy okres sukcesów nadal gorąco pożądanych perfum tej marki lansując jeszcze pośmiertnie kolejne dwa perfumy: „Cravache” i „Futur”.

Po śmierci Piqueta jego salon podupadł, jednak edycję perfum wznowiono po wykupieniu licencji przez amerykański koncern Fashion Fragrances & Cosmetics w 1993 roku. Od tej pory na rynku zaczęły się pojawiać eleganckie i tajemnicze perfumy, zgodnie z oryginalnym pomysłem Piqueta niezmiennie w czarnych nieprzejrzystych intrygujących flakonach. Obecnie dostępne są trzy kolekcje perfum: Classic Collection, Nouvelle Collection oraz Pacific Collection, które uzupełnia seria kosmetyków do pielęgnacji ciała Body Collection. W asortymencie znajdują się perfumy oparte o oryginalne receptury oraz unowocześnione edycje sławnych i lubianych klasyków. Jedną z udanych reedycji jest „Visa 2007” z 2007 roku. W ofercie nie brak również wersji ekskluzywnej tych perfum jako limitowanej edycji o nazwie „Crystal Perfum”, która swą nazwę zawdzięcza nietypowemu dekoracyjnemu zamknięciu flakonu perfum pokrytego w całości świetlistymi kryształkami od Svarovskiego.

Zobacz więcej

Loading…
Ocena 5.0

(oceniono 1x)

  • 100 % klientów poleca
  • 1x recenzji klientów

Opinie 1x

playa

"Jako fanka mało popularnych kompozycji, traktuję tę woń jako prawdziwą gratkę. Jeśli lubisz "wczuć'' się w magię niespotykanego aromatu całą sobą, być może i Ty odnajdziesz w niej to ''coś''."


Dodaj recenzję i pomóż innym w wyborze
Dostawa:
Płatność:
Certyfikat: