Black Friday 2022

Tegoroczny Black Friday będzie lepszy niż kiedykolwiek na www.elnino-parfum.pl. Obniżyliśmy ceny Twoich ulubionych perfum i kosmetyków do minimum i przygotowaliśmy dla Ciebie specjalne oferty. Ciesz się wymarzonym zapachem lub kosmetykami upiększającymi Twoją urodę w atrakcyjnej cenie lub już teraz kup u nas prezenty świąteczne. Czerp radość z najpopularniejszego dnia zakupów w roku na www.elnino-parfum.pl!

Kiedy wypada Black Friday 2022?

W tym roku Black Friday 2022 będzie 25 listopada 2022 roku. Data Black Friday zmienia się co roku. Tradycyjnie przypada w pierwszy piątek po amerykańskim Święcie Dziękczynienia. Dlatego Black Friday przypada zazwyczaj w okresie od 23 do 29 listopada.

 

Czym jest Black Friday?

Black Friday to coroczne wydarzenie zakupowe w Stanach Zjednoczonych, które w ostatnich latach dotarło do innych krajów, w tym do Polski. Amerykanie uważają to za początek przedświątecznych zakupów i nie wahają się czekać godzinami w długich kolejkach, aby uchwycić swoje wymarzone kąski. Black Friday niesie ze sobą ogromne wyprzedaże i super rabaty, dzięki czemu jest to zawsze najbardziej pracowity dzień zakupowy w roku. Nie ma ustalonej stałej daty, zawsze przypada w pierwszy piątek po Święcie Dziękczynienia, a w tym roku wypada to akurat w 25 listopada.

Historia Black Friday

 

Już od połowy ubiegłego wieku pierwszy dzień wypadający zaraz po Święcie Dziękczynienia jest uznawany, jako początek świątecznych zakupów w Stanach Zjednoczonych. Jednak jego nazwa Black Friday rozpowszechniła się dopiero po 30 latach. Przymiotnik „czarny” zawsze miał raczej negatywne znaczenie i był związany z różnymi nieszczęściami. W końcu znamy “czarny piątek” w związku ze znacznym spadkiem ceny złota w XIX wieku, ale także z załamaniem nowojorskiej giełdy papierów wartościowych w 1929 roku. Policja w Filadelfii zaczęła używać terminu Black Friday w związku z dniem przypadającym po Święcie Dziękczynienia. Stało się tak z powodu ogromnego zamieszania w ruchu drogowym, które panowało wokół lokalnych domów towarowych podczas tego zakupowego dnia.

 

Gdy ta fraza  się rozprzestrzeniła, odkryto jej inną interpretację, wskazującą na czerwony i czarny atrament w księgach rachunkowych. Wielu handlowców prowadzi swoje biznesy ze stratą przez większą część roku i zaczyna generować zysk dopiero w Czarny Piątek. Więc kwoty zmieniają kolor z czerwonego na czarny.

Black Friday w Polsce

Black Friday dotarł do naszego kraju dopiero wiele lat później, kiedy w 2011 roku Apple zaczął oferować duże zniżki na swoje produkty. Stopniowo jednak hasło Black Friday zaczęło wiązać się z synonimem każdej akcji promocyjnej. Niektórzy sprzedawcy w przeciągu całego roku reklamują Black Friday, Black Weekend, Black Week lub Black Month (czarny miesiąc), przez co prawdziwy Black Friday trochę się zaciera.

Na elnino-parfum.pl, oprócz całorocznych ofert specjalnych, przygotowujemy tylko jeden, prawdziwy i niesamowity Black Friday. A w tym dniu oferujemy ceny, które zapierają dech w piersiach. Nie przegap tegorocznego Black Friday z perfumami i kosmetykami na elnino-parfum.pl.

Przed końcem listopada skorzystaj ze świetnych cen w najlepszym wyborze lub zobacz inne specjalne ceny perfum i kosmetyków.

Dostawa:
Płatność:
Certyfikat: