Christian Dior Poison Girl Woda perfumowana dla kobiet 100 ml

1x
Kod produktu: 60415 Dostępny od 1 do 3 sztuk 326,02
Przewidywany czas dostawy
w poniedziałek - 25.11.
Inne warianty dla Christian Dior Poison Girl Woda perfumowana

Zniżka 18 %  18 % top cena TOP
Dostępny od 3 do 5 sztuk
269,75 zł 222,00

Zniżka 17 %  17 % top cena TOP
Dostępność > 10 sztuk
209,97 zł 175,13
Obserwuj Niektórych produktów nie mamy aktualnie na stanie. Możesz je dodać do obserwowanych i otrzymasz od nas wiadomość, kiedy produkt będzie ponownie dostępny w sklepie.

Opis produktu

Christian Dior został urodzony dnia 21 stycznia 1905 w Granville w Normandii. Był synem majętnego producenta nawozów. Od wczesnych lat interesował się projektowaniem, marząc o zawodzie architekta. Dzięki namowom ojca, chcącego by syn był dyplomatą rozpoczął naukę w elitarnej Ecole des Sciences Politiques. W 1928 roku jego ojciec przeznaczył dużą kwotę pienieżną, aby Dior mógł otworzyć galerię sztuki.

Jednakże postawił jeden bardzo istotny warunek - nazwisko Dior nie mogło widnieć na drzwiach. W galerii wystawiano obrazy m.in. Pablo Picassa. Wkrótce jednak, rodzina zaczeła mieć problemy finansowe, co przyczyniło się również do zamknięcia galerii. Christian Dior zaczął projektować kapelusze i suknie dla kilku domów mody. Jego projekty zdobyły powszechne uznanie i pojawiły się w dziale mody w magazynie Figaro. Za sprawą wybuchu II wojny światowej, Dior został powołany do służby wojskowej, jednak tuż po kapitulacji zatrudnił się u projektanta Luciena Lelonga, projektując ubrania dla niemieckiej elity przebywającej w Paryżu.

Po wojnie, Dior dostał zlecenie mające na celu odświeżenie marki Philippe et Gaston, firmy odzieżowej będącej własnością Marcela Boussaca. Boussac zaufał intuicji Diora, że społeczeństwo po wojnie potrzebowało wprowadzenia nowego stylu. Rzeczywiście, wystawna, zgrabna sylwetka i falujące spódnice Diora szybko stały się wyznacznikiem mody na światowych salonach. W 1946 roku Christian Dior postanowił założyć własny dom mody zatrudniający 85 pracowników i znajdujący się przy Avenue Montaigne 30. Rok później miał miejsce pokaz jego samodzielnej, pierwszej kolekcji. Christian Dior od razu stał się najbardziej popularnym i cenionym projektantem mody. Jego nazwisko było znane na całym świecie, a wybitne osobistości korzystające z jego talentu to min. Marlene Dietrich, księżniczka Margaret i księżna Windsoru. Niedługo poźniej, razem z Serg Heftler Louiche założyl firmę Christian Dior Perfume. Na rynek zostały wprowadzone pierwsze ekskluzywne perfumy - Miss Dior.

Ocena 5.0
  • 100 %polecone przez klientów
  • 1oceny użytkowników

Opinie 1x

Kasia K.

Dla mnie to jeden z najlepszych perfum typu gourmand. Wyczuwalne DNA wersji Hypnotic w późniejszej fazie. Dopracowany zapach, naprawdę piękny migdał z wanilią. Moim zdaniem na kobietach powiedzmy 25+ leży lepiej niż na młodych dziewczętach. Parametry w porządku

Dodaj recenzję i pomóż innym w wyborze
Dostawa:
Płatność:
Certyfikat: