Olejki eteryczne do włosów

Jeśli chcesz nadać swoim włosom olśniewającego blasku, odżywić je i nawilżyć, to w Twojej pielęgnacji włosów na pewno nie powinno zabraknąć olejków do włosów. Możesz na przykład wybrać olejki eteryczne, które należy rozcieńczyć olejem nośnikowym. Przyjrzyjmy się bliżej poszczególnym olejkom do włosów i odkryjmy ich działanie.

Co to są olejki eteryczne?

Olejki eteryczne pozyskiwane są z różnych ziół i roślin, dzięki czemu mają wyjątkowe właściwości. Ze względu na ich działanie i stosunkowo niskie ryzyko skutków ubocznych od dawna są stosowane w medycynie alternatywnej i homeopatii. Olejki eteryczne są znane ze swojego zapachu, ale wyróżniają się również właściwościami chemicznymi, które mogą być korzystne dla ciała i włosów. Olejki te są zawsze mieszane z jednym z wymienionych poniżej olejów nośnikowych. Za jakie olejki eteryczne podziękują Ci Twoje włosy?

Olejek rozmarynowy

Olejek rozmarynowy

Rozmaryn pięknie pachnie i doskonale nadaje smaku niektórym potrawom, ale przewaga olejku rozmarynowego polega również na tym, że wspomaga wzrost włosów, a także dodaje im siły.

W jaki sposób używać olejki rozmarynowego?

Wymieszaj kilka kropli olejku z olejem kokosowym lub oliwą z oliwek. Następnie nałóż miksturę na skórę głowy i pozostaw na co najmniej 10 minut. Na koniec dokładnie umyj włosy szamponem. Najlepiej stosować olejek rozmarynowy przynajmniej dwa razy w tygodniu.

Lewandowy olejek

Lewandowy olejek

Olejek lawendowy wspomaga również wzrost włosów. Według jednego z badań naukowych przeprowadzonych na zwierzętach, olej ten był w stanie generować szybszy wzrost włosów u myszy i ma podobny wpływ na ludzkie włosy. Kolejną zaletą jest to, że olejek ten ma właściwości antybakteryjne i przeciwdrobnoustrojowe, co ma korzystny wpływ na zdrowie skóry.

Sposób użycia

Wymieszaj kilka kropli olejku lawendowego z trzema łyżkami jednego z olejków nośnikowych i nałóż miksturę na skórę głowy, a następnie pozostaw na co najmniej 10 minut, a na koniec dokładnie zmyj szamponem. Możesz używać tej mieszanki kilka razy w tygodniu.

Olejek tymiankowy

Olejek tymiankowy

Jeśli masz przetłuszczające się włosy, olejek tymiankowy nie powinien umknąć Twojej uwadze. Nadaje się jednak nie tylko do pielęgnacji włosów przetłuszczających się, ale podobnie jak dwa wcześniej wymienione olejki wspomaga wzrost włosów. Tymianek poprawia ukrwienie skóry głowy, a jednocześnie dostarcza mieszkom włosowym niezbędnych składników odżywczych, które są niezbędne do zdrowego wzrostu włosów.

Sposób użycia olejku tymiankowego

Ponieważ olejek tymiankowy jest bardzo mocny, wymieszaj maksymalnie dwie krople olejku z dwiema łyżkami oleju nośnikowego. Pozostaw na co najmniej 10 minut i spłucz szamponem.

Szałwiowy olejek

Szałwiowy olejek

Olejek szałwiowy obiecuje również wsparcie wzrostu włosów, co zapobiega ich wypadaniu oraz usuwa nadmiar sebum i łupieżu. Działanie antybakteryjne i antyoksydacyjne olejku może również przyczynić się do pielęgnacji włosów wypadających i osłabionych.

Jaki jest sposób użycia szałwiowego olejku?

Wymieszaj trzy krople olejku szałwiowego z odżywką lub jedną łyżką dowolnego oleju nośnikowego i pozostaw na co najmniej 10 minut. Najlepiej stosować olejek szałwiowy przynajmniej dwa razy w tygodniu.

Olejek z mięty pieprzowej

Olejek z mięty pieprzowej

Olejek miętowy nadaje się zarówno do włosów suchych, jak i przetłuszczających się. Łagodzi podrażnienie skóry głowy oraz ogranicza powstawanie sebum, a co za tym idzie również zapobiega powstawaniu łupieżu. Wreszcie, pobudza i stymuluje wzrost włosów.

Używanie olejku z mięty pieprzowej

Wymieszaj dwie krople olejku miętowego z dowolnym olejem nośnikowym. Wmasuj miksturę w skórę głowy, pozostaw na 5 minut, a na koniec umyj włosy szamponem i odżywką.

Olejek z trawy cytrynowej

Olejek z trawy cytrynowej

Olejek z trawy cytrynowej nie tylko pięknie pachnie, ale także wpływa na zdrowie włosów. Stymuluje mieszki włosowe i stanowi dobrą ochronę przed wypadaniem włosów. Po jego zastosowaniu Twoje włosy będą lśniące, świeże, a do tego pięknie pachnące cytrusowymi aromatami. Według badań z 2015 roku olejek z trawy cytrynowej zmniejsza ilość łupieżu już po tygodniu stosowania.

Mieszanka olejku z szamponem

Możesz używać tego olejku na co dzień. Wymieszaj kilka kropel olejku z ulubionym szamponem lub odżywką i wmasuj w skórę głowy.

Olejek z drzewa cedrowego

Olejek z drzewa cedrowego

Olejek z drzewa cedrowego korzystnie wpływa na wypadanie włosów, ponieważ pobudza cebulki włosowe i nawilża skórę głowy. Według badań olejek z drzewa cedrowego przyspiesza wzrost włosów aż o 44%, a także eliminuje łupież. Posiada również właściwości antybakteryjne.

Jak używać olejek z drzewa cedrowego

Wymieszaj kilka kropli oleju z dwiema łyżkami oleju nośnikowego, wmasuj miksturę w skórę głowy i pozostaw na 10-15 minut. Następnie spłucz włosy.

Olejek z drzewa herbacianego

Olejek z drzewa herbacianego

Olejek tea tree lub po prostu olejek z drzewa herbacianego to jeden z najpopularniejszych olejków w kosmetycznym świecie. Olejek z drzewa herbacianego pomaga regulować produkcję sebum i oczyszcza włosy. Ma silne działanie przeciwzapalne, dzięki czemu jest bardzo popularny w leczeniu problemów ze skórą głowy. Dlatego też jest często stosowany w szamponach i odżywkach, ponieważ leczy łupież i poprawia krążenie krwi. Antyseptyczne, przeciwgrzybicze, antybakteryjne, antyoksydacyjne i przeciwzapalne działanie olejku sprawia, że ​​włosy pozostają czyste i zdrowe.

Maska z olejku z drzewa herbacianego

Wymieszaj dwie łyżki dowolnego oleju nośnikowego z dziesięcioma kroplami olejku z drzewa herbacianego. Podgrzej miksturę w garnku i nałóż na włosy na całej ich długości. Następnie zawiń włosy w plastikową folię i ręcznik. Pozostaw miksturę na 20 minut, dokładnie spłucz i umyj włosy szamponem. Rozpieszczaj włosy tym ciepłym olejkiem maksymalnie trzy razy w tygodniu. Uważaj jednak, aby nie podgrzać oleju zbyt wysoko, ponieważ może stracić składniki odżywcze.

Olejek z melisy

Olejek z melisy

Olejek z melisy jest dostosowany do potrzeb włosów przetłuszczających się, usuwa tłuszcz, tłusty łupież, a także trądzik na skórze głowy. Olejek z melisy ma właściwości antyseptyczne i przeciwbakteryjne, co dodatkowo wspomaga wzrost włosów. Warto również wspomnieć, że olejek z melisy pomaga także pozbyć się wszy.

Nośnikowy olej jako obowiązkowy dodatek do olejków eterycznych

Oleje nośnikowe to oleje, które można łączyć z innymi dodatkami, np. olejkami eterycznymi. Czasami określa się je również mianem podstawowych, ponieważ często stanowią podstawę do produkcji kosmetyków, zarówno do włosów, jak i do ciała i skóry. Olejków nośnikowych jest wiele, różnią się one konsystencją, gęstością, a także działaniem.

  • Migdałowy i kokosowy olej są uwielbiane przez kobiety na całym świecie. I nic dziwnego, bo oba te olejki nadają się do pielęgnacji skóry ciała i twarzy, a także są odpowiednie do włosów. Z łatwością stworzysz odżywczy okład do włosów z oleju kokosowego i migdałowego, a także wmieszasz w nie olejki eteryczne, dzięki którym Twoje włosy będą jeszcze piękniejsze niż kiedykolwiek wcześniej.

  • Oliwa z oliwek, która zawiera dobroczynne kwasy tłuszczowe i sterole roślinne, może być stosowana jako olejek nośnikowy do masażu, oczyszczania twarzy i pielęgnacji włosów. Najlepiej wybrać oliwę z oliwek z pierwszego tłoczenia.

  • Olejek arganowy, który czasem słusznie nazywany jest płynnym złotem, oferuje szereg wyjątkowych efektów na włosach. Przywraca im naturalną witalność i blask, odżywia i nawilża cebulki, tym samym odbudowując i wzmacniając strukturę włosa, głęboko nawilżając i pozostawiając aksamitną miękkość. Pomaga także leczyć problemy ze skórą głowy.

  • Innym popularnym olejem nośnikowym do włosów jest olejek jojoba. Dodaje włosom miękkości i połysku oraz pomaga na rozdwojone końcówki, ponieważ działa jak naturalny silikon. Świetnie odziałowuje również na skórę głowy, wspomaga wzrost włosów i może być stosowany jako okład na całe włosy lub konkretnie na końcówki włosów. Olejek jojoba docenią również kobiety, które zmagają się z splątanymi włosami, ponieważ ułatwia rozczesywanie.

  • Olejek rycynowy poprawia jakość włosów i wzmacnia je. Zmniejsza ryzyko wystąpienia łupieżu, rozdwajania końcówek i uszkodzeń włosów dzięki zawartości kwasu rycynolowego, który pomaga zrównoważyć pH skóry głowy.

Najlepsze olejki naturalne

Regenerujący olejek z granatów 100 ml
71,02
Energetyzujący rozgrzewający olejek do ciała z brzozą i arniką 75 ml
56,70
Relaksujące mleczko do kąpieli 200 ml
49,70
Olejek do ciała 75 ml
51,40
Ochronny i odżywczy olej z nagietka 200 ml
50,22
Odżywczy olejek do włosów 50 ml
47,20
Odżywczy olejek z rokitnika do suchej skóry 100 ml
57,08
Relaksujący i kojący olejek lawendowy 100 ml
46,16
Odświeżający i nawilżający olejek cytrusowy 100 ml
51,58
Odżywczy olejek do ciała z wyciągiem z róży 75 ml
82,50

Inne ciekawostki o włosach

Dostawa:
Płatność:
Certyfikat:
Made with by PragueBest