Łojotokowe zapalenie skóry

Najczęstszą przyczyną łupieżu jest łojotok - choroba objawiająca się nadmiernym wydzielaniem sebum. Łojotokowe zapalenie skóry nie jest rzadkością - nawet pięć procent ludzi spotyka się z nim w ciągu życia. Ta niezakaźna choroba dotyka najczęściej niemowlęta do trzeciego miesiąca życia, nastolatki, a wśród dorosłych zwłaszcza młodszych mężczyzn (do 40 lat).

Jak leczyć łojotok?

Łojotok niemowlęcy w postaci strupów i łusek na głowie leczy się stosunkowo łatwo i szybko. Gorzej poradzić sobie z przewlekłym łojotokiem u dorosłych, zwłaszcza zimą i podczas stresu emocjonalnego. Mimo to lekarze zwykle wybierają miejscowe leczenie dotkniętych obszarów i tylko wtedy, gdy nie działa, stosują leki - kortykosteroidy, leki przeciwgrzybicze lub antybiotyki.

Łojotokowe zapalenie skóry

Jak leczyć łojotok?

  • włącz w dietę żelazo, selen, cynk i witaminy z grupy B,

  • ogranicz alkohol, pikantne potrawy, cukry i tłuszcze zwierzęce,

  • zaangażuj się w relaksację, medytację i popraw swój sen,

  • skoncentruj się na przeciwdrobnoustrojowych kosmetykach do włosów.

NASZA RADA: Produkty do włosów Cannaderm, krem ​​dla niemowląt BIODERMA na ciemieniuchę. Kiedy pojawia się łojotok, pomóc mogą kosmetyki z kwasem salicylowym, pochodnymi chinoliny i imidazolu, ichtamolem, selenem, siarką, cynkiem, a także kolagenami. Najlepsze są bezzapachowe produkty dla alergików. Z ich pomocą złagodzisz ostre objawy i wzmocnisz profilaktykę łojotoku.

Inne ciekawostki o włosach

Dostawa:
Płatność:
Certyfikat:
Made with by PragueBest